Horoškola

Chceli by ste začať liezť na skalách či v horách? Alebo si k tomu najskôr len tak pričuchnúť, či Vás to chytí za srdce? Sme radi, že môžeme slúžiť aj v tomto. Sami uvidíte, že nadobudnuté zručnosti a vedomosti neskôr uplatníte pri pohybe v horách, na ferratách a možno raz niekomu aj zachránite život.

Ako profesionáli dbáme predovšetkým na maximálnu bezpečnosť a tých najlepších certifikovaných inštruktorov, ktorých poznáme. Všetko s radosťou, láskou a úctou k horám. Zabezpečíme technické vybavenie, ktoré budete na kurze potrebovať. Záujemci si môžu cez nás zakúpiť za výhodné ceny aj svoje vlastné vybavenie.

 

 

Oboznamovací kurz lezenia na skalách

Oboznamovací kurz je vhodný pre všetkých, ktorí chcú spoznať lezenie na skalách, zistiť, či ich táto aktivita osloví a súčasne tak trochu viac spoznať seba. Naučíme Vás základy istenia, lezenia, zlaňovania, naviazať uzly,... Úplne ideálne je prísť s partnerom, s ktorým si myslíte, že by ste sa tejto aktivite venovali a aby ste si tak vyskúšali všetko, čo k nej patrí. 

Dobrú atmosféru zabezpečíme a potrebnú výstroj zapožičiame, a vyberieme pre Vás tie najkrajšie lokality pre tento kurz.

Mimo ponúkané termíny Vám radi kurz tiež pripravíme, kedykoľvek nás kontaktujte a dohodneme sa.

 

Základný kurz lezenia na skalách

Niekoľkodňový kurz skalného lezenia v najkrajších lezeckých oblastiach Slovenska.

Na kurze sa naučíte viazať uzly, správne istiť, zľaňovať, zakladať istenia, techniky lezenia, záchranné techniky... Získané horolezecké vedomosti Vám otvorájú tiež dvere do VHT (vysokohorskú turistiku).

Po absolvovaní tohto kurzu ste so správnym vybavením schopní bezpečne sa venovať Vašej novej vášni a uvítať vo svojom živote nový, vertikálny rozmer. V cene kurzu je už aj zapožičanie potrebného materiálu.

Našim žiakom ponúkame vybavenie za zvlášť výhodných cenových podmienok a poradíme pri jeho výbere.

Kurz radi pripravíme aj mimo oficiálnych termínov (podľa vlastných požiadaviek) - tu ideálne už s partnerom, s ktorými budete liezť.
 

Môžete využiť niektorý z ponúkaných ferratových kurzov, alebo nás kontaktovať so svojou individuálnou / skupinovou žiadosťou (a lokalitou, ktorú by ste radi navštívili kvôli jej ferratám). Radi vás naučíme ako sa bezpečne pohybovať po Via ferratách.