Niečo málo o nás:

Sme priatelia, milovníci hôr a putovania, horali, väčšinou horolezci, rehoľníci či koučovia. Svoje skúsenosti chceme zdieľať spolu s vami. Sme tiež bytosti, ktoré žijú duchovne (ako kresťania) a preto vieme, že aj tento aspekt ľudského bytia je nepostrádateľný. Vieme, že hory a duchovné hodnoty človeka patria spolu.

A týmto sa práve odlišujeme. Rozhodli sme sa vytvoriť  kresťanský duchovno-outdoorový projekt ako alernatívy ku klasickým a outdoorovým cestovkám. Snažíme sa, aby bol na horských výpravách a púťach prítomný kňaz (mních) spolu s duchovným sprevádzaním, v charizme "kázania na ceste", či na vrchu, ako môžeme čítať v Biblii. Toto spojenie sprostredkúva nové vnímanie zážitkov a osobný rozvoj, umožňuje prežívať spojenie s prírodou, horami (či putovanie) omnoho hlbšie ako len na obyčajnom výlete (zájazde), umožňuje spoznávať boha. Pre umocnenie týchto zážitkov budeme putovať v maličkých skupinkách spolu 9 ľudí, čo poskytuje príjemnú priateľskú atmosféru a slobodu. Ak sa rozhodnete vydať na dobrodružstvo s nami, nemusíte už voliť medzi víkendmi v horách či sviatočnou sv. omšou. Naše výpravy by sme tiež mohli prirovnať k duchovnej obnove.

Väčšina pripravovaných výprav bude teda s prítomnnosťou kňaza a program budeme prispôsobovať vašim schopnostiam a potrebám, vašim túžbam. Pretože len takto je možné do dĺbky prežiť krásu až mystických miest a najlepšie si oddýchnuť v príjemnej priateľskej atmosfére.

S mnohými z vás si určite vytvoríme krásne nové priateľstvá a budeme sa spolu stretávať častejšie a už vopred za to ďakujeme.

Na prvom mieste je u nás bezpečnosť - v horskom teréne, ale aj na cestách. Preto s vami budú skúsení horskí sprievodcovia, horolezeckí či VHT inštrukturi a pri dlhších cestách min. 2 skúsení vodiči.

Výstupy na vysoké Alpské či iné horské vrcholy sa dnes tešia veľkej obľube, no na takéto dobrodružstvá sa vydávame na individuálne žiadosti (nepripravujeme ich vopred na presný termín). A to preto, lebo dosť často takéto pokusy o výstup nevídu kvôli nepriazni počasia, a myslíme si, že nie je fér zaplatiť za pokus o výstup na 4000m vysoký vrchol (ako robia cestovky), na ktorý sme sa aj tak nedostali... Takže troj- a štvor-tisícovky (+ tak vyhľadávaný Dachstein) pripravujeme podľa vzájomnej dohody a možností.

Na záver už len srdečné pozvanie: Pridajte sa k nám, priatelia!

Doprevádzané putovanie

Môžete si tiež vybrať veľmi netradičnú formu koučingu, a to doprevádzané putovanie ako spôsob vnútornej (spirituálnej) premeny života.

Viac informácií nájdete na samostatnej stránke tu.